Get Adobe Flash player
Programy Projekty
Reklama
Reklama
Reklama
Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
25 Października 2016
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur, Sambor, Taras,
Teodozjusz, Wilhelmina

Do końca roku zostało 68 dni.
Zodiak: Skorpion
Licznik odwiedzin
Start Świetlica szkolna Świetlica Owoce w szkole - sprawozdanie

postheadericon Owoce w szkole - sprawozdanie

Sprawozdanie z programu „Owoce w szkole”

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. W szczególności dotyczy to dzieci zagrożonych nadwagą lub otyłością.

W programie uczestniczyło 100 uczniów , uczniowie otrzymywali owoce i warzywa  3 dni w tygodniu przez okres 10 tygodni od 26.10.2010 do 28.01.2011 r.                    W tym czasie uczniowie otrzymywali: jabłka, gruszki, marchew, paprykę, rzodkiewkę oraz soki warzywne lub warzywno-owocowe.  

Uczniowie spożywali warzywa i owoce bardzo chętnie. Codzienna porcja witamin i soli mineralnych wzbogaciła codzienny jadłospis uczniów. Niektórzy uczniowie przełamali opór przed nowymi smakami, wspólny posiłek sprawiał, że dzieci chętniej zjadały swoje porcje.

Nauczyciel prowadzący zajęcia w klasach I-III przygotował 2 scenariusze zajęć o charakterze edukacyjnym, mające na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania, znaczenia spożywania warzyw i owoców, utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych u uczniów.

 

Szkolny koordynator programu „Owoce w szkole”

Katarzyna Osińska

 
Liczba gości na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości