Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

plakat 9 czerwca, już po raz kolejny, bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Była to, jak zwykle, świetna okazja do spotkania uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów i lokalnej społeczności. Pogoda dopisała, więc wszyscy mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

     Otwarcia imprezy dokonał pan Jarosław Sobański, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przedczu. Przywitał uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości: pana Leszka Galembę – Posła na Sejm RP, pana Sylwestra Chęcińskiego – Wicestarostę Kolskiego, Witolda Siwińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Przedecz, ks. Józefa Seweryna, panią Agnieszkę Wardzińską – Przewodniczącą Rady Rodziców oraz pana Marka Zwolińskiego – Prezesa OSP w Przedczu. W swoim przemówieniu złożył życzenia dzieciom i ich rodzicom, przedstawił program uroczystości, zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i podziękował sponsorom:

  1. Leszkowi Galembie – Posłowi na Sejm RP
  2. Witoldowi Siwińskiemu – Burmistrzowi Miasta i Gminy Przedecz
  3. Ks. Józefowi Sewerynowi
  4. Radzie Rodziców
  5. Firmie CAT – MAR Marka Zwolińskiego
  6. OSM Koło
  7. Spółdzielni Pracy PIWNICZANKA
  8. Pawłowi Szczyżańskiemu

       Piknik rozpoczął się częścią artystyczną. Dekorację sceny wykonały panie: Katarzyna Osińska i Urszula Gawryszewska. W radosny nastrój wprowadzili nas uczniowie, przygotowani przez panią Jolantę Sypniewską i panią Elżbietę Łuczak, którzy zaprezentowali humorystyczną scenkę pod tytułem „Rozterki Marlenki”. Swoim występem uświadomili zebranym jak ważne jest dbanie o własne zdrowie oraz co grozi, jeśli się nie przestrzega podstawowych norm żywieniowych. Wspaniałe taneczne emocje zafundowała publiczności grupa prowadzona przez panią Marzenę Ozdobę. Młodzi artyści wykazali się ogromnym wdziękiem, gracją i poczuciem rytmu. Umiejętnościami wokalnymi popisali się uczniowie przygotowani prze panią Dorotę Kozłowską. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

     Kolejnym punktem programu były mecze rozegrane między: przedsiębiorcami, samorządowcami i nauczycielami. Drużyny walczyły dzielnie w piekącym słońcu, dostarczając kibicom wielu emocji. Mimo, że chodziło głównie o dobrą zabawę, rywalizacja była zacięta i nie zabrakło sytuacji podbramkowych.

     Jednym z głównych punktów programu były zawody sportowe, w których brały udział całe rodziny. Uczestnicy mogli się zmierzyć w takich konkurencjach jak: wyścigi rzędów, rzucanie koła (ringo), unihokej czy wyścigi z piłką. Wspólna rywalizacja była źródłem emocji i dobrego humoru. Nad przebiegiem konkurencji sportowych czuwali: pani Bożena Faryńska, pani Elżbieta Pawlak, pani Marzena Ozdoba i pan Edward Dereszewski.

       Podczas pikniku dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych (placu zabaw czy boiska szkolnego), ale także z bardziej niecodziennych, jak np. malowanie twarzy, do którego ustawiała się długa kolejka. Najbardziej oblegane okazały się jednak dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

     Przez cały czas trwania imprezy działał sklepik i kawiarenka, gdzie można było wypić kawę i skosztować ciasta upieczonego przez rodziców. Piknikowe menu uświetnił grill, obsługiwany przez harcerzy. Serwowali oni kiełbasę i kaszankę wszystkim tym, którzy mieli ochotę coś zjeść. Mogliśmy też delektować się odżywczymi maślankami i kefirami. Promowaniem zdrowego odżywiania na pikniku zajmowała się pani Barbara Michalska. Wszystko smakowało wyśmienicie.

     Atrakcji był co niemiara, a pogoda wymarzona. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Wszyscy miło spędzili czas. Teraz pozostały nam tylko wspomnienia i czekanie na kolejną, tak udaną uroczystość.

Opracowała: Joanna Ginter i Katarzyna Osińska